SILVER & METAL / Silver / Sauce ladle 7843730
nr 784 3730
SAUCE LADLE
silver, Bengt Hallberg, Karlstad, 1838, lagning i skaftfästet, etching.
silver, Bengt Hallberg, Karlstad, 1838
Condition: lagning i skaftfästet, gravyr
Estimate:
600
Sold:
SEK 400
Auction date:
Monday October 22 2012
at 19:30:52
- Bid history
Time
Bidder
Bid
22/10 10:34:05
22/10 12:53:00
350 kr
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.